Jak zwiększyć libido?

Zmienne libido

Libido, czyli pierwotne pożądanie objawiające się ochotą na seks bywa zmienne, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Zmienna ochota na seks, obniżone libido lub jego brak, powodowane są najróżniejszymi czynnikami. Na poziom libido wpływa codzienna dieta, przeżywany stres, brak ruchu, jednostajność w związku i schorzenia hormonalne. Sfera seksualna jest bardziej delikatna i czuła niż nam się wydaje. Myślimy, że wszystko z naszym organizmem w porządku, a ta sfera daje nam sygnał, że tak do końca nie jest. Brak ochoty na seks może wystąpić u każdego i u każdej z nas. Jeśli zdarza się co jakiś czas, na pewno jest skutkiem zmęczenia przepracowanym dniem, przeżywanego napięcia lub innej sytuacji, która trwa krótki czas. Problem zaczyna się wówczas, gdy brak ochoty na seks jednego z partnerów jest częsty i regularny. Tego typu objawów w żadnym razie nie wolno lekceważyć. Brak pożądania u partnera lub partnerki bardzo negatywnie wpływa na związek. Co gorsze, wpływa negatywnie na drugą osobę, która myśli, że z nią jest coś nie tak, bo przestała budzić pożądanie.

Dlaczego seks jest ważny?

Seks stanowi integralną część związku między dwojgiem dorosłych ludzi. Wielokrotnie udowodniono, że dobry seks wpływa pozytywnie na mężczyznę i kobietę. Współżycie seksualne przyczynia się do scalenia związku, rozładowania napięcia, poczucia pozytywnej energii, poprawy krążenia krwi i dotlenienia całego ciała. Uważa się ponadto, że udany seks podnosi odporność, działa przeciwbólowo i chroni przed depresją.

Jak zwiększyć libido?

Liczne badania naukowe dowodzą, że libido uzależnione jest od aktywności ruchowej. I mężczyźni systematycznie uprawiający ruch częściej i z większym zaangażowaniem uprawiają seks. Ruch sprzyja wytwarzaniu endorfin, które redukują napięcie i stres, czyli czynniki obniżające libido. Ćwiczenia poprawiają sylwetkę i wygląd, a ludzie szczuplejsi i lżejsi mają większą ochotę na seks. Poza tym czują się bardziej atrakcyjni, co też nie jest bez znaczenia. Libido mogą poprawić przyprawy, takie jak świeża bazylia, imbir, czosnek i szafran. Z czosnkiem postępujemy ostrożnie, bo wyczuwany w oddechu raczej odepchnie partnerów od siebie.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Przez admindf1 Uncategorized 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *