Dbam o zęby, więc leczę się

Co prawda zawsze istnieje możliwość zakupu sztucznej szczęki lub licówek, jednak wiąże się to ze sporymi kosztami, na które nie wszystkich stać, poza tym nie warto inwestować w sztuczne elemnty uzębienia, kiedy jest czas i możliwość zadbania o aktualny stan uzębienia. Najważniejsze to reagować w porę i unikać granicznych sytuacji, włącznie z utratą zęba. Takim poważnym zabiegiem, ratującym zęba jest leczenie kanałowe. Na czym polega? Dla kogo jest dedykowany?

Co wiedzieć musisz o endodoncji?

Leczenie endodontyczne to nic innego jak znane większości, przynajmniej ze słyszenia, leczenie kanałowe. To rodzaj leczenia stomatologicznego, które ratuje ząb w poważnych stanach zapalania miazgi. Podczas znieczulenia usuwana jest patologicznie zmieniona miazga z komór i kanałów, by poddać ją dezynfekcji i uzupełnić specjalistycznym produktem. Stomatolodzy, dla zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa, wykonują zabieg z użyciem narzędzi radiologicznych lub mikroskopu.

Koszty leczenia kanałowego

Ceny leczenia kanałowego uzależnione są od kilku czynników. Oprócz uwarunkowań demograficznych na koszt wpływa struktura zęba. Kraków może oferować wyższe ceny za leczenie kanałowe niż Częstochowa. Z kolei zęby wymagające leczenia kanałowego, które posiadają więcej niż jeden kanał będą kosztować więcej niż zęby jednokanałowe. Oprócz tego czy jest to Kraków, Warszawa czy Poznań oraz ilości kanałów w zębie- o cenie współdecydują- prestiż stomatologa oraz ewentualne dodatkowe badania czy powtórne zabiegi.

Przez admindf1 Zdrowie 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *