Ciąża – Czas niespodzianek

Ciąża to dla każdej kobiety stan wyjątkowy. Wyjątkowy, ale i przereklamowany. Bo o ciąży często mówi się jako o błogim czasie, kiedy to z niecierpliwością czeka się na narodziny dziecka.

Owszem, jest to prawda. Ale dla wielu pań ciąża to czas niespodzianek i to nie do końca przyjemnych. Stale rosnący brzuch bywa ciężarem. Większość ulubionych ubrań nie pasuje, a to może irytować.

Poza tym w ciąży pojawia się wiele dolegliwości, z którymi kobiety nie miały wcześniej do czynienia. Obolałe nogi czy powracające zgagi nie są niczym przyjemnym. W wielu przypadkach kobiety skarżą się na swędzącą skórę, co wynika z rozciągania się skóry. Efektem tego często są rozstępy, których zlikwidowanie jest możliwe tylko w reklamach cudownych preparatów. Nie w każdym przypadku oczywiście jest tak, że ciąża kobiety męczy, jednak mówienie o niej jak o czasie samych przyjemności jest, delikatnie mówiąc przekłamaniem. To czas wyjątkowy, jednak kobiety czują ulgę, kiedy mogą wrócić do swojego normalnego wyglądu.

Przez admindf1 Porady i informacje Zdrowie